Operator Validare Date – Craiova, Dolj

Proces:
Monitorizare activități de citire contoare de energie
electrică şi gaz

Locaţie:
Craiova

Experienţă:
minim 1 an pe o funcţie similară

Studii:
medii/superioar
e

Descrierea jobului :

  • Verificarea trasferurilor de date între aplicații;
  • Alocarea unităţilor de citire la cititori în aplicație;
  • Verificarea fișierelor cu datele aferente comenzilor de citire efectuate înainte de exportul acestora;
  • Verificarea corectitudinii indecșilor în concordanță cu fotografiile realizate și efectuarea de corecții în aplicație;
  • Analiza calității citirilor/fotografiilor efectuate de către cititori și validarea în BO a datelor citite (index citit versus fotografie) în procesul de validare al indecșilor;
  • Verificarea corectitudinii indexurilor şi fotografiilor introduse de executanți şi dispunerea măsurilor de repetare a citirii sau fotografierii în cazul unor citiri cu fotografii ilizibile;
  • Monitorizarea stadiului activității pe unitățile de citire și urmărirea închiderii acestora în termen;
  • Întocmirea rapoartelor specifice activităţii de citire;
  • Suport procedural și tehnic la orice solicitare venită din partea cititorilor;
  • Activități de preluare date de la clienți și programare.

Cunoştinţe şi abilităţi

  • Bune cunoştinţe de informatică şi operare baze de date;
  • Cunoştinţe operare PC, MS Office (Word, Excel);
  • Bune aptitudini de organizare şi gestionare a timpului de lucru;
  • Bune abilităţi de comunicare şi interrelaţionare.

Ofertă:

  • Pachet salarial competitiv;
  • Bonusuri pentru performanţă;
Angajatorul: Eplus România
Localitate: Craiova
Studii: Medii/ Superioare

Dacă vă doriţi să faceţi parte dintr-o echipă de profesionişti, vă rugăm să atașați CV – ul dumneavoastră pe acest website sau ne puteţi contacta la numărul de telefon: 0735.806.732.