Recepționer contoare – Pitești

Experiență:

  • Minimă pe un post similar

Studii:

  • Medii, absolvent cu diplomă de bacalaureat

Program de lucru:

  • 3 schimburi (07-15; 15-23; 23-07).

Responsabilități:

  • Recepționează contoarele la intrarea în magazia Laboratorului de verificări metrologice și le depozitează în concordanță cu sistemul de management;
  • Manipulează și depozitează mijloacele de măsurare, conform instrucțiunilor de utilizare și cărților tehnice astfel încât să prevină deteriorările și modificarea caracteristicelor metrologice și tehnice;
  • Înregistrează mijloacele de măsurare în software-ul laboratorului, conform cu instrucțiunile de lucru și manualul de utilizare;
  • Răspunde de corectitudinea introducerii datelor în calculator;
  • Verifică actele însoțitoare ale comenzilor de verificare și concordanța între marcajele fizice și datele înscrise în documentele însoțitoare ale acestora și semnalează eventualele neconcordanțe;
  • Participă la procesul fizic de casare desfășurat la sediul Laboratorului și efectuează corect acest proces;
  • Face o prima evaluare a mijloacelor de măsurare aferente fiecărei comenzi odată cu citirea seriilor contoarelor;

Cerințe

  • Pachetul MS Office

Dacă doriți să faceți parte din echipa noastră, vă rugăm să ne transmiteți CV-ul la următoarea adresă de e-mail:

recrutare@eplusromania.ro,

în intervalul orar 9:00- 17:30

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Bonusuri pentru performanță;
  • Oportunități de dezvoltare atât profesională, cât și personală, într-un mediu profesionist și dinamic.
Department: Eplus România
Project Location(s): Pitești
Education: Medii